Ağabeyini Öldüren Kardeşe Müebbet Hapis Cezası

Ağabeyini Öldürdü Müebbet Hapis Cezası

Konya’da ağabeyini silah ile vurduğu iddia edilen şahıs çıkarılan mahkemece müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Edinilen bilgiye göre olay, 16 Ekim 2016 tarihinde Konya’nın Sancak mahallesinde meydana geldi.

İnşaat işçisi abi kardeş olan Adem Yalçın ve Mehmet Mihdi Yalçın aralarında çıkan iş kavgası sonucunda Adem Yalçın kardeşi Mehmet Mihdi Yalçın tarafından silah ile vurulmuştu. Adem Yalçın kaldırıldığı S.Ü Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetmişti.

Mehmet Mihdi Yalçın Avukatı ile birlikte bugün Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde çıktığı duruşmada cezasının müebbet hapis olması kararına varıldı.

Ağabeyimi Vurmasam O Beni Vuracaktı

Mehmet Mihdi Yalçın çıktığı mahkemede kendisinden son savunmasını yapması istendi.

“Ağabeyim ile birlikte ortak İnşaat işi yapıyorduk Ağabeyim hep beni kullandı. Kazanılan paradan payıma çok az miktar veriyordu. Sadece kirama ve bir aylık masraflarımı karşılayacak kadar para veriyordu. Uzun süredir ortaklıktan ayrılmak istediğimi söylediğimde çeşitli bahanelerle beni yanında tutmaya devam etti. Fakat artık sabrım kalmamıştı.”


şeklinde konuştu. Olay günü tekrar ortaklıktan ayrılacağını söyledi ve iddialara göre abisi tarafından darp edildiğini açıkladı ve şu sözleri kaydetti.

“Ağabeyim bana küfür etti, benim de sabrım tükenmişti. Yanımdaki tabancayla vurdum. Eğer elimdeki tabancayı alabilseydi o beni öldürecekti. Vereceğiniz cezaya razıyım.” dedi.

Mahkeme heyeti son karar olarak Mehmet Mihdi Yalçın’a müebbet cezasını ön gördü.

Yeni Takvim Konya Haber

, , , , ,

1 thought on “Ağabeyini Öldüren Kardeşe Müebbet Hapis Cezası

  1. Hapcilar. Sarhoşlar. Küçük. Kabadayi. Çocuklar,tükenmiş. Kültür,bitmiş. Esnaflik, Tarih kokan sokaklarinda, sahipsizlik,var. Şimdi, Dogup. Büyüdügüm, karamanim. Sana yazik,olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.