Akaryakıt Hırsızı Yakalandı

Akaryakıt Hırsızı Yakalandı
Konya’da Akaryakıt Çalan Hırsız Temiz Bir Dayak Yedi
Edinilen bilgiye göre olay, Konya’nın Karatay İlçesi Karakulak mahallesi Adana Çevreyolu Caddesi mevkiinde meydana geldi. Mustafa K. isimli şahıs park halindeki gözüne kestirdiği kamyonun yanında kendine ait olan plakasız bir minibüs ile yanaştı kamyonun yakıt deposunu kırıp içindeki mazotu boşaltmaya başlayan Mustafa K. hortum yardımıyla ortalama olarak 1 ton mazotu varillere doldurmaya başladı. Bu sırada çevredeki vatandaşlar durumu fark etti ve kamyonun etrafını sardı. Kalabalıkta darp edilen Mustafa K. temiz bir dayak yemiş oldu.
Mustafa K. vatandaşlardan dayak yemekten kurtulmak için minibüsünün yakıtının bittiğini ve kamyonlardan kendisine 2 litre yakıt alacağını söyledi.

POLİS GELENE KADAR DÖVDÜLER

Vatandaşların Mustafa K.’yı döverken olay yerine sevk edilen polis ekipleri, Öfkeli kalabalıktan Mustafa K.’yı aldı ve ifadesi alınmak üzere karakola sevk edildi.
Olay yerinde şüpheliyi yakalayan vatandaşlardan Hasan Ali E ise konuşmasında;
“Bizim komşular burada görmüşler telefon açtılar. Hırsız şu iki aracın arasından deponun altındaki kapağı sökmüş yoldan geçenler de bunu fark ediyor. Bu araba zaten daha önce buradan kömür çalmış yaklaşık iki ton yine. Aynı arabayı görünce şüphelenmişler ve geldik burada yakaladık. Yakalanınca mazotum bitti diyor, mazotu bitmiş burası petrol ya” şeklinde sözlere yer verdi.

Gözaltına alınan Mustafa K., Konya Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.