Asayiş-Kavga Haberi Nasıl Yazılır?

Kavga Haberi Nasıl Yazılır?

Kavga haberi yazılırken en çok dikkat çeken durum kavgada kullanılan alet ve buna benzer şeylerdir. Manşet yapılırken kullanılan alet manşete taşınmalı ve ardından ismi yazılmalıdır. Örneğin; ” Sokak Ortasında Bıçaklı Kavga” yada buna benzer ” Sokak ortasında Sopalar Konuştu” şeklinde yazılması daha dikkat çekici olur.
Peki habere nasıl giriş yaparız?
İşlem çok basit diğer asayişlerde olduğu gibi Edinilen bilgiye göre diyerek başlarız ve Olay yerinin adresi verilir, ardından olay anlatırken sebebi açıklanarak başlanmalıdır mesela. ” Olay Ankara Dikmen Alparslan Türkeş Caddesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Daha önceden aralarında müsibet bulunan iki şahış… Yada İki araç henüz sebebi bilinmeyen nedenden dolayı kavga etti. Şeklinde olabilir.

Bu bilgileri verdikten sonra mal ve can kayıpları yazılır. Olay’da iki kişi yaralanırken 1 kişi de yara almadan kurtuldu gibi.
Son olarak yaralılar ambulansla devlet hastanesine kaldırıldı dedikten sonra Olayla ilgilenen merci yazılarak haber kapatılır. Adam Yaralama Öldürme Haberi de aynı şekilde yazılmaktadır.

Yeni Takvim


, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.