Cinsel gücü arttırıcı kaçak haplar yakalandı 21 gözaltı

Cinsel gücü arttırıcı kaçak haplar yakalandı 21 gözaltı

Yurt dışından yasa dışı yollarla Türkiye’ye sokulan haplar, hukuki yalanlarla satmaya çalışan şebeke üyeleri yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar sonucu yaklaşık 3 ay sonucunda suç şebekesinin izlerine ulaştı. Hapları satan kişilerin kimlik bilgilerine ve adreslerine ulaşan ekipler, adreslere operasyon düzenledi. Bir kargo firması aracılığıyla İstanbul’dan Ankara’ya getirilen hapları teslim alan Harun Ç. ve Hakan Ç. kardeşler gözaltına alındı. Şüpheliler üzerinde yapıla arama sonucunda 4 bin 680 adet cinsel içerikli haplar ele geçirildi.

 Hukuk bürosundan arıyoruz diyerek kandırıyorlar

Polis kameralarının kayıtlarına yansıyan görüntülere göre, hukuk bürosundan aradığını söyleyen çağrı merkezi çalışanı ilk olarak vatandaşın güvenini kazanmak için görüşmelerin kayıt altına alındığını belirtiyor ve önündeki kağıtta yazılı olan metni okumaya başlıyor.

Bin lira borcunuz var

Aradığı kişi hakkında, talepte bulunduğu cinsel içerikli hapları teslim almadığı için medikal firma tarafından hukuki süreç başlatıldığını ve “sahte sipariş” vermekten icra mahkemelerinde dosya oluşturulduğunu iddia eden çalışan, mahkeme, avukat ve kargo ücretiyle birlikte aradığı kişinin, yaklaşık bin liralık bir borcu bulunduğunu söylüyor.

21 kişi gözaltına alındı

Daha sonra aradığı kişiyi yeni ürün alması halinde firma ile uzlaştırabileceğini belirten çalışan, yeni sipariş için kayıt oluşturuyor.

Operasyonda, aralarında 2’si Azeri uyruklu 17 kadının bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler ifadeleri alınmak üzere emniyete getirilirken olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.


, , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.