Cuma hutbesinde imama çirkin saldırının ikincisi geldi

Cuma hutbesinde imama çirkin saldırının ikincisi geldi.

Yaşanan olay Osmaniye Başmahallede bulunan gül cami’de meydana geldi. Cuma namazında hutbe okuyan imam Ferhat Kıkvalen hutbe okuduğu sırada; “Allah’ım sen ordumuzu milletimizi koru, güvenlik güçlerimizi koru, muzaffer eyle birliğimizi beraberligimizi daim eyle” şeklinde Türk askerlerine ve vatanımıza dua etti.

Cemaatin içine karışan ve terör örgütü destekçisi olduğu tahmin edilen 60 yaşlarında ki birisi ise Türk askerleri ve vatanımıza dua ettiğini duyunca sözleriyle imam’a saldırdı. 

İmam’a sen imam değilsin, senin arkanda namaz kılınmaz, sen siyaset yapıyorsun, AK Parti ve Tayyip’i övüyorsun imamsan imamlığını yap” şeklinde konuştu ve ayağa kalkarak camiyi terk etti. Camiyi terk ederken de cemaatin 60 yaşlarında ki vatandaşa tepkisi büyüktü. Neredeyse terör örgütü yandaşı olduğunu dile getirmeye meyilli olan 60 yaşlarında ki kişi camiyi terk ederken neredeyse cemaat tarafından linç edilecekti ki cami imam’ı Ferhat Kıkvelen hoca ortamı sakinleştirerek sukünete davet etti. Şahıstan şikayetçi olan cami imamı ifadesinde Türk Milleti adına şikayetçi olduğunu belirtti. Yakalanan şahıs emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

İmam Ferhat Kıkvelen’in İfadesi Aynen Şöyle;

“Yukarıdaki bilgiler bana aittir ve doğrudur. 5271 sayılı CMIC da belirlenen yasal haklara okudum, anladım ve bana sorulan sorular ile ilgili hür olarak ifademi vermek istiyorum”

dedi ifadesinin alınmasına geçildi.


Ben Baş Mahalle Gül Caminde imam olarak görev yapmaktayım. 26.01.2018 günü Cuma Hutbesi okuduğum sırada Allah’ım sen ordumuzu milletimizi koru, güvenlik güçlerimizi koru, muzaffer eyle birliğimizi beraberligimizi daim eyle şeklinde dua ve sözler okuduğum esnada, bana göre sağ ön saflar da, bulunan 3. safta ismini bilmediğim 60-70 yaşlarında bir şahıs, ayağa kalkarak el işaretleriyle sen imam değilsin, senin arkanda namaz kılınmaz, sen siyaset yapıyorsun, AK Parti ve Tayyip’i övüyorsun imamsan imamlığını yap diyerek camiden dışarı çıktı.

Cami cemaatinden Halil Ekşi isimli şahıs sesini kes şeklinde ifadelerde bulundu, bende bu esnada cami cemaatini sukünete davet ettim.

Ben şekilde cami içerisinde bana ithamlarda bulunan şahıs hakkında Türk Milleti adına şikayetçi davacıyım. Ayrıca caminin güvenlik kamerası kayıtlarını kendi rızamla görevlilere teslim ettim.

Konu ilgili söyleceklerim bunlardan ibarettir.

dedi.

, , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.