Devlet Bahçeli’den sert tepki: Şehide haciz millete ihanettir

Devlet Bahçeli’den sert tepki: Şehide haciz millete ihanettir
MHP Genel Başkanı Doktor Devlet Bahçeli, Zeytin Dalı harekatının ilk şehidi Musa Özalkan’ın maaşına haciz konulmasını talep eden kadın avukata sert çıkışarak şehide haciz millete ihanettir dedi.

Milliyetçi Harekat Partisinin genel grup toplantısında konuşmalarına yer veren MHP Genel Başkanı Doktor Devlet Bahçeli, Zeytin Dalı harekatının ilk şehidi Musa Özalkan kardeşimizin maaşına haciz konulmasını talep eden bayan avukata sert tepki gösterdi.

İcra ve İflas Kanun’unun 53 ile 82/9. maddelerine ters davranan Yozgat Barosuna kayıtlı avukat Emine Gün‘e ilişkin Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi. Maaşına el konulmasını isteyen Emine Gün isimli avukat’a suç duyurusunda bulundular. Avukat Emine gün ise İcra ve İflas kanunu gerekçelerine uymadığı sebebiyle hakim karşısına çıkacağı öğrenildi.

Şehidimizin parası kesilirse verdiği vasiyet ne olacak?

Şehit Özalkan’ın Türkmen çocuklar için yaptığı vasiyeti yüreklerimizi dağlamıştı.


Musa Özalkan, şu vasiyette bulunmuştu: “Vasiyetimdir. Şehit olursam Kurt-ar Derneği aracılığı ile Telafer´deki Türkmen Bala´lar (çocuklar) için anaokulu, kreş veya kültür merkezi, devletin bana vereceği paradan yaptırılması ve ismimin konması vasiyetimdir.”  Demesinin ardından Cumhurbaşkanı ve Devlet Bahçeli talimatlar vererek şehidin vasiyetini yerine getirmek için çalışmalar başlattı. Ama ne kadar yazık ki şehidimiz parasına göz dikmiş bir yüz karası bir insanlık var. Bu davanın adı İcra davası değil utandıran avukatın, davası olmalıdır. Olayları ve davaları takip eden Milliyetçi Hareket Partisi lideri Doktor Devlet Bahçeli durumu duyar duymaz resmen küplere binerek şehide haciz getiren bir avukat resmen millete ihanet etmiş gibidir şeklinde konuşmalara yer verdi. Şehit babalarının durumlarından bahseden Doktor Devlet Bahçeli Şehit babalarını ay yıldızlı tabutun yanında görünce resmen duygulanıyorum dedi.

Devlet Bahçeli konuşmasında şu sözlere yer verdi;

“Şehidimiz Musa Özalkan’a yönelik haciz girişiminde bulunulmasını derin bir üzüntü ile öğrendim. Adaletin yüz karaları, hukukun utanç kaynakları olduğunu açık seçik ifade ediyorum. Şehide haciz millete ihanettir. Şehit babalarının evlatlarının bayrağa sarılı naaşlarının hemen dibinde ağızlarından dökülen sözlere şahit oldukça duygulanıyorum.”

sözlerinde bulundu.

Yeni Takvim

, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.