Karaman’da Fabrika İşçileri Grevde

Karaman‘da fabrika işçileri bugün grev başlattı.

Karaman’da bir ambalaj fabrikasının işçileri bu sabah fabrika binasına grev yazısı yazdı. Türkiye genelinde 3 ilde aynı anda greve giden işçiler şartlarının kabul edilene kadar greve devam edeceğini söyledi.

Karaman, izmir ve Gaziantep’te faaliyet gösteren MM Süper Pak Ambalaj fabrikasında çalışan Selüloz İş Sendikası’na bağlı işçiler zam konusundaki sıkıntıları nedeniyle grev kararı aldı. İşverenin 2 yıl boyunca ‘sıfır zam’ teklifine kapıları kapatan işçiler bugün sabah itibari ile greve gitti.

Karaman tesislerinin önünde açıklama yapan Selüloz İş Sendikası yetkilisi Mehmet Akgül işverenin kendileri ile masaya oturmaktan kaçındığını ifade etti.


Akgül; “Bize iki yıl zamsız sözleşme önerildi. Sosyal taleplerimizle ilgili de sıkıntı yaşıyoruz. Fabrikanın kısa süre önce genel müdürü değişti, yeni müdür bize zam yapamayacaklarını ifade etti. Bunun üzerine grev kararı aldık. Bizlere 2017 yılındaki maaşlarımız ile devam etmemizi söylediler.

Bizim her türlü girişimlerimize önerilerimize iş yeri yönetimi kulak tıkadı. Bizler makul olarak 2 yıl önceki yapmış olduğumuz toplu sözleşmedeki 350 TL üzerine 20 TL daha ekleyerek 370 lira fiyat teklifi verdik. Maaşlarımıza 20 TL zam istedik bunu bile alamadık. Grevimiz haklarımız bizlere verilene kadar devam edecek” dedi.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.