Karaman’da fabrika işçileri greve gidiyor

Karaman faaliyet gösteren uluslararası şirket işçileri grev kararı aldı.

İşçi Sendikası ile İşletme arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçlandı greve gidiyorlar.

Karaman Organize Sanayi Bölgesnde uzun yıllardır faaliyet gösteren Süperpak ambalaj fabrikası işçilerinin greve hazırlandığı bildirildi.

Toplu sözleşme görüşmelerinden netice alamayan Süperpak Ambalaj Fabrikası işçileri 20 Haziran 2018 Çarşamba günü grev yapmaya başlayacak.

Yapılan açıklamada;

“Piri Reis Mah. 1. Cad Organize Sanayi Bölgesi Merkez/ KARAMAN ve İzmir — Aydın Asfaltı 30. Km. Yazıbaşı / TORBALI ( İZMİR) 4. Organize Sanayi Bölgesi 83415 Cad. No : 11 Şehitkamil/ GAZİANTEP adreslerinde kurulu SÜPERPAK AMBALAJ SAN VE TIC A.Ş adreslerinde kurulu SÜPERPAK AMBALAJ SAN VE TIC A.Ş iş yerinin işvereni ile Sendikamız Türkiye Selüloz Kağıt Ağaç ve Mamulleri işçileri Sendikası arasında İşletme düzeyinde yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçlanmış olduğundan yukarıda anılan iş yerlerinde Sendikamız Genel Yönetim Kurulunun 28.05.2018 tarih ve 20 sayılı kararıyla GREVİN 20 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 08:00 ‘da UYGULAMAYA KONULMASINA karar verilmiştir. İşletme kapsamındaki iş yerleri içerisinde KARAMAN iş yeri de olduğundan bu karar KARAMAN iş yerinde de ilan edilir.”denildi.


Karaman'da fabrika işçileri greve gidiyor
Karaman’da fabrika işçileri greve gidiyor

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.