Konya’da deprem oldu

Konya’da deprem oldu

Konya’da bugün saat 17.00 sıralarında deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından yapılan resmi açıklamaya göre depremin büyüklüğü 2,5 olarak açıklandı.

Konya’nın Meram ilçesinde deprem oldu. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamaya göre, 2,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ayrıntılar geliyor…

Tarih Saat Enlem(N) Boylam(E) Derinlik(km) MD ML Mw Yer Çözüm Niteliği
———- ——– ——– ——- ———- ———— ————– ————–
2018.04.04 16:56:20 37.9247 32.4255 5.4 -.- 2.5 -.- SELÇUKLU (KONYA) İlksel

“Aktif deprem kuşağında bulunan ülkelerde, yıkıcı bir depremin hemen ardından alınacak doğru ve kritik kararlar ile olası kayıplar en aza indirilebilmektedir. Özellikle Gebze gibi dört bir yanı onlarca organize sanayi bölgesi tarafından çevrelenmiş bir sanayi kentinde sanayi bölgelerine acil müdahalenin en etkin şekilde yapılabilmesi büyük önem taşımaktadır.


Böylelikle can kayıpları, kısa, orta ve uzun vadedeki ekonomik kayıpları en alt seviyede tutulacak, sanayi bölgeleriyle bu bölgelere komşu yerleşim yerlerinin normal yaşama dönüşü en hızlı şekilde sağlanabilecektir.”

Açıklamada çalıştayın, Gebze Ticaret Odası (GTO) ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gebze Temsilciliği’nin desteğiyle GTÜ, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Sheffield Üniversitesi ve Sheffield Hallam Üniversitesi’nin ortaklığında yürütülen, “Türkiye’deki Sanayi Bölgeleri İçin Acil Müdahale Çerçevesinde Deprem Afet ve Risk Yönetimi” Projesi kapsamında gerçekleştirileceği bildirildi.

GTÜ’de yapılacak çalıştayda, bilim insanlarının depremin sanayi tesislerindeki risklerini en aza indirmenin yollarını arayacağı kaydedildi.

Yeni Takvim

, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.