Konya’da tam 63 suçtan sadece 6 yıl 8 ay hapis cezası aldı

Konya’da 18 yaşında Bayram Dağ (18), tam 63 suçtan sadece 6 yıl 8 ay hapis cezası aldı.

Konya’da gasp, hırsızlık ve adam yaralama’ suçlarından 63 farklı sebepten dolayı kaydı bulunan Bayram Dağ (18), tutuklandıktan sonra mahkeme için getirildiği adliyenin bahçesinden kaçmıştı.Bayram Dağ (18), adliyenin bahçesinden kaçtıktan sonra yine boş durmayıp Konya merkezde yaşan Suriyeli bir vatandaşın da cep telefonunu gasp ettiği öğrenildi. Polis’in titiz çalışmaları sonucu tekrardan yakalanan Bayram Dağ, ‘nitelikli yağma‘ suçundan ilk önce 12 yıl hapis cezası almıştı. Suçu işlediği tarihte 17 yaşında olduğu için ve mahkemedeki iyi halinden dolayı cezası 6 yıl 8 aya indirildi.

Hakim Mahkemede Bayram Dağ’a (18), son sözünü sordu;
Bayram Dağ ise, “Suçlamaları kabul etmiyorum, suçsuzum” dedi.

Gasp, hırsızlık ve yaralama‘ gibi suçlardan 63 kaydı bulunan Bayram Dağ, geçen yıl 22 Haziran 2017 tarihinde, tutuklu bulunduğu cezaevinden, işlediği suçlardan birinin duruşması için jandarma tarafından mahkemeye getirildi. Elleri kelepçeli olan Bayram Dağ, adliyenin bahçesinde iken adliyenin bahçesinden firar etmişti.

SUÇ MAKİNESİ KAÇTIKTAN SONRA’DA SUÇ İŞLEMEYE DEVAM ETTİ


Bayram Dağ(18), adliyenin bahçesinden kaçtıktan, 2 gün sonra Konya merkez Meram ilçesi Abdülaziz Mahallesi’nde Suriye uyruklu Ahmed Hadi Menefihi isimli şahsın cep telefonunu bıçak zoruyla elinden aldığı öğrenildi. Bayram Dağ(18), bu olaydan bir gün sonra bir parkta otururken kendisini takip eden polisler tarafından kıskıvrak yakalandığı bilgisine varıldı.

Yakalandıktan sonra kendisini görüntüleyen Yeni Takvim Gazetesi muhabirine, “Ne var? Sanki adam öldürdük. Her şeye gasp diyorsunuz” diyen Bayram Dağ(18), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SUÇSUZUM DEDİ…

Sanık Bayram Dağ(18), sadece gasp suçlarından biri için çıkarıldığı mahkemede Konya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘nitelikli yağma’ suçu sebebiyle önce 12 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme heyeti ise, sanık suçu işlediği zaman 17 yaşında olduğu ve mahkemedeki iyi hali durumu nedeniyle cezayı 6 yıl 8 aya indirdi. Yani 63 suçu bulunan şahıs 6 yıl 8 ay ceza aldı…

Son söz olarak Bayram Dağ(18) halen suçlu olmadığını dile getirerek, “Suçlamaları kabul etmiyorum” şeklinde konuştu. Bayram Dağ(18)’ın diğer işlediği suçlarla ilgili soruşturmalarına devam edildiği ise ilk bilgiler arasında yer alıyor.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.