Polis Kılığına Girip Otobüsü Soydular

Polis Kılığına Girip Otobüsü Soydular

Kendilerini polis rolüne sokan 3 kişi 100 bin euro gasp etti.

Edinilen bilgiye göre, olay bugün sabah 05.00 saatlerinde Aksaray İstanbul uluslar arası otobüs terminalinde meydana geldi. Otobüs garında bekleyen otobüsün yanına gelen 3 kişi otobüsün camına vurup otobüste arama yapılacak kapıyı açın dediler.

İçeriye giren zanlılar sahte polis kimlikleriyle aramayı yaptıktan sonra otobüs şoförünün yanında bulunan 100 bin euro parayı alıp şoför ile birlikte olay yerinden uzaklaştılar. Bir süre sonra otobüs şoförünü İstanbul Yenikapı sahilinde darp edip oraya bıraktılar. Güvenlik kamerasına yansıyan 3 zanlının eşgalleri belli oldu. Polis arama çalışması başlattı.

Otobüs Şoförü Erdal Dağ Açıklamasında şunları kaydetti;

“Sabah erken otogara giriş yaptım aracı firmanın önüne park ettim. Daha sonra uyumaya geçtim, 3 kişi otobüsün camına vurdu Yeğenim olan Erkut 3 kişiye kapıyı açtı. Açtıktan sonra Erkut’un kafasına silah dayayıp aracın torpido gözünü sordular. Kasada duran emanet parayı aldılar daha sonra ben uyandım beni silah zoruyla nizamiyeye götürdüler, bir araç geldi arabada onlardan başka 2 kişi daha vardı. Beni bindirdiler tenha bir yere çekip dövdüler.” şeklinde konuştu.

Firmanın yetkilisi Metin Karaman İse;

“Şoförümüz sabah saat: 05.00’da otobüsü perona getirdi 3 kişi gelip kapıyı açtırıp silah gösterip darp yapıyorlar. Oda yetmez gibi sahile çekip dövüyorlar. Bunların kısa sürede yakalanmasını istiyoruz şeklinde konuştu.”

Şoförün Yeğeni Muavin Erkunt’da Açıklama Yaptı;

“Şoför ile birlikte otobüsü perona çektik. Aradan 2 dakika geçmeden kapı çaldı. Polis kimliği olunca kapıyı açtım, bana siz yolcu taşımacılığı dışında başka iş yapıyorsunuz arabada başka şeyler var dediler. Daha sonra içeriye girip 100 bin euroyu kasadan alıp şoförüde alıp gittiler. Benim gördüğüm 3 kişiydi ama arabada da 2 kişi varmış şeklinde konuştu.”


Polis şimdi her yerde onları arıyor.

, , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.