Maçın Kahramanı Vedat Muriqi

3 Süper Lig maçında 2 gol atan Vedat Muriqi, Kosova‘nın Çekya‘yı 2-1 mağlup ettiği mücadelede de bir gol atarak maçın kahramanı oldu. Çekya karşısında oynan maçta Tottenham, Napoli, Fiorentina ve Lazio kulüpleri Vadat Murqi’i yakından takip ettiler.

Fenerbahçelilerin çok kısa sürede sevdiği Vedat Muriqi, Avrupa kuluplerinin de dikkatini çekmeyi başardı. Çekya maçında zafer elde etmede büyük role sahip olan Vedat Muriqi’i Avrupa devletleri de takip ediyor. Kosovalı golcü Vedat’ı izlemek için Tottenham, Napoli, Fiorentina ve Lazio’nun Çekya maçına temsilcilerin gönderdirildiği ve hazırlanan gözlemci raporlarına göre oyuncuyla ilgili gelişmeler için harekete geçileceği belirtildi.

Bu sezon Vedat Muriqi‘i Rizespor‘dan 3.5 milyon Euro‘ya alan Fenerbahçe, sezon sonuna kadar golcü oyuncuyu elinden çıkarmayı planlamıyor. Fenerbahçe yönetiminin gelecek yıl da Vedat Muriqi ile çalışmayı amaçladığı gelen bilgiler arasında.

Eşşiz Pırlanta Vedat Muriqi

Çekya maçı sonrası Vedat Muriqi’e ülkesinden övgüler çığ gibi çoğaldı. Kosova basını Vedat için, “Muriqi eşsiz bir pırlanta gibi ve katkısı her geçen gün artıyor. Ona Zlatan benzetmesi yapılıyor ve o da bunu hak ediyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir