Üniversite’de silahlı saldırı: 4 ölü

Üniversite’de silahlı saldırı: 4 ölü

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’de bir araştırma görevlisi, mesai arkadaşlarına silahlı saldırı düzenledi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi’nde gerçekleştirilen silahlı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre olay, bugün saat 15.00 sıralarında Meşelik Kampüsü’nde meydana geldi.

Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan V.B, henüz belirlenemeyen nedenle, fakülte binasının 3. katında üniversite personeli üzerine ateş açtı.

Silahlı Saldırıda üniversite bünyesinde görev yapan Fakülte Sekreteri Fatih Ö., Dekan Yardımcısı Mikail Y., Yard. Doç. Dr. Serdar Ç., araştırma görevlisi Yasir A. ile öğretim üyesi hayatını kaybetti.

Ayrıca 3 kişinin de hafif yaralandığı bildirildi.


Silahlı saldırıdan sonra çevrede büyük panik yaşanırken, çok sayıda polis ve ambulans ekibi sevk edildi.

Ankara doğumlu olan zanlı V.B.(37)’nin psikolojik sorunları olduğu öğrenildi. Yüksek lisansını ABD’de yaptığı öğrenilen V.B’nin eşinin de aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

Rektör. Prof. Dr. Hasan Gönen’den saldırıyla ilgili bir açıklama geldi:

“Volkan ismindeki bir araştırma görevlimiz, dekan beyin odasına giriyor. Dekan bey orada tesadüfen yokmuş. Volkan B. tarafından eğitim fakültemiz sekteri Fatih Özmutlu, dekan yardımcımız Mikail Yalçın ve araştırma görevlilerimizi kurşunla vurmuştur.

Daha sonra dekan yardımcımız ve üst katta 2 araştırma görevlimizi de vurmuş. Daha sonra elinde tabanca ile binayı terk ettikten sonra güvenlikcilerimiz takip ekmişler. Biraz ileride polis derdest etmiş.

Durum bundan ibaret. Şu anda şimdilik 4 ölümüz var. Başımız sağ olsun. Osmangazi Üniversitesi camiası olarak inşallah bu tür hadiseleri bir daha yaşamayız. Başımız sağ olsun.” dedi.

, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.